BlogŞikayet Sitelerinden Markanızın Şikayeti Nasıl Kaldırılır? Haksız Şikayetleri Sildirme

Şikayet Sitelerinden Markanızın Şikayeti Nasıl Kaldırılır? Haksız Şikayetleri Sildirme

Şikayet siteleri tüketicilerin satın aldığı bir ürün veya hizmet hakkında şikayet yorumlarının toplandığı platformlardır. Bu sitelerden en ünlüsü ve en çok tercih edileni şikayet var sitesidir. Tüketiciler şikayetvar gibi sitelerde yorumlarını yayınlattırarak şikâyetçi olduğu markadan özür, ücret iadesi, açıklama vb. taleplerde bulunmaktadır. Tüketicilerin yaşadığı olumsuz bir durum karşısında deneyimini paylaşması, markanın kendini geliştirmesi açısından kayda değer olsa da ne yazık ki bazı insanlar bu durumu kötüye kullanmaktadır. Ürün veya hizmet almadığı halde şikayette bulunma, markayı karalama, sorunu çözüldüğü halde şikayetini olumlu yönde düzenlemeye gitmemesi gibi. Bu durum markaların internet ortamında olumsuz bir imaj çizmesine neden olmakta, potansiyel müşterilerine ulaşmasını oldukça zorlaştırmaktadır.

 

Şikayetvar Sitesinden Şikayet Nasıl Kaldırılır?

Markanıza veya adınıza yapılan haksız yorumlardan dolayı olumsuz etkilenmek istemiyor, maddi ve manevi kayıplar yaşamak istemiyorsanız bu şikayetleri sildirmenin çeşitli yolları mevcuttur. Öncesinde karalama yapan kişi ile sorunu çözmeye çalışmayı deneyebilirsiniz. Bu deneme sonucunda sizin lehinize adımlar atılmıyorsa, şikayetinizi kaldırmak için yasal yollara başvurmak gerekmektedir.

 

Deneyimlerimize, sektördeki bilgi ve birikimimize dayanarak konuşmak gerekirse şikayetvar platformu bu tarz durumlarda tüketiciyi savunmaktadır. Şikayetvar sitesi müşteriye cevap verebilmeniz, iletişime geçebilmeniz için sizden ücretli üyelik almanızı isteyecektir. Siz ücretli olarak üye olduğunuz zaman bile bu şikayeti kaldırtmanız mümkün olmayabilir. Bu durumda yasal yollara başvurmanız sizin için en doğrusu olacaktır. Fakat uygun bir avukat bulmak, güvenebilmek bu süreçte yeteri kadar zorken avukatlık ücreti ve dava masraflarını karşılamak ve davanızı da sürekli olarak takip etmek durumunda olacaksınız. Bu süreç oldukça ayrıntılı ve zaman alabilecek bir konu olduğu için Mica Ajans olarak sizlere  şikayet kaldırma desteği sağlamaktayız. Şu ana kadar marka veya isim karalamaya maruz kalmış yüzlerce müşterimize şikayet kaldırma noktasında destek sağladık. Sizler de bu tarz haksızlıklara maruz kaldıysanız sizlere çözüm sağlayabilir ve şikayetinizi kaldırabiliriz.

 

Şikayetvar Şikayetini Kaldırma Süreci

Mica Ajans olarak sizlere marka veya isme yapılan şikayetleri kesin olarak kaldırma çözümü sunuyoruz. Bu süreçte sizlere herhangi bir avukatlık ücreti ödetmiyoruz ve dava masrafları gibi maddi zorluklardan kurtarmış oluyoruz. İşlemleri başlatabilmemiz için temel olarak şikayet edilen markanız ve şikayet eden bilgisini bize vermeniz yeterli olacaktır. Bu bilgilerden sonra gereken tüm yasal işlemler, ekibimiz tarafından takip edilecek ve siz herhangi bir işlem takibi yapmadan şikayetinizin silinmiş olmasının rahatlığını yaşayacaksınız. Unutmayın, markanız veya isminiz sizin imajınızdır ve şikayet sitelerinde isimlerinizin geçmesinden olumsuz etkilenen sadece siz olursunuz. Bu nedenle bu durumu küçümsememeli ve gerekli önlemleri almalısınız.

 

Şikayetvar.com Şikayet Sildirme İşlemi Ne Kadar Sürer?

Şikayeti sildirebilmemiz için önemli ve yetkili birimlerle iletişime geçmemiz ve gerekli yasal süreçleri başlatmamız gerekmektedir. Normalde avukat ile dava sürecine gidildiğinde şikayetin silinmesi, dava yoğunluklarından dolayı yıllar sürebilmektedir. Bu süre zarfındaysa  markanız/isminiz fazlasıyla zarar görmektedir. Bunun yanında da ne yazık ki yüklü miktarda ödemeler yapmak zorunda kalırsınız. Mica Ajans olarak bu süreyi oldukça hızlı bir şekilde çözümlüyoruz. Şikayetlerin sayısına göre değişmekle birlikte, sizden tüm gerekli bilgileri edindikten sonra ortalama 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde bu tarz karalama şikayetlerinden kurtulabilirsiniz.

 

Şikayet Sildirme İçin Size Nasıl Ulaşabilirim?

Şikayet sildirme işlemleri ve konu hakkında bilgilendirme için bizlere  02129095240 numaralı WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz. Bu linke tıklayarak Whatsapp hattımıza kolayca gidebilirsiniz.

 

Yorumlar

Diğer Yazılar

En çok kazanan üniversite bölümleri hangileri
Tiktok fenomenleri kimler?
Yeni iş fikirleri neler?
Youtube popüler içerikler
02129095240 YoutubeAbonesi